Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Starych Siołkowicach w roku szkolnym 2021/2022

XXVII Wojewódzki Konkurs Gawędziarski Śląskie Beranie

  Szanowni Państwo! Wójt Gminy Izbicko oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Myśliwca w Izbicku  zapraszają do udziału w  XXVII Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” (21. 05. 2021 r.). Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych województwa opolskiego i zainteresowanych szkół województw ościennych- dolnośląskiego i śląskiego.

  Ze względu na obecną sytuację pandemii tegoroczna edycja odbędzie się 21. maja (piątek) 2021 r.   w formie on-line, co pozwoli uczniom i nauczycielom przygotować występy mimo trudnych, pandemicznych warunków.

  Mając świadomość wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znajdujemy- czasu obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią, długotrwałe nauczanie zdalne -udział w konkursie będzie polegał na nagraniu filmu z prezentacją (monologu!)i umieszczeniu go na serwerze w Internecie poprzez szyfrowane połączenie. W dniu konkursu występy uczestników Konkursu będą prezentowane w serwisie społecznościowym: Facebook – „Izbicko TV”, od godz. 10.00.  

  Adres zostanie podany przez organizatorów w późniejszym terminie. Sposób przesłania pliku z prezentacją będzie przesłany uczestnikom 7 maja 2021 r. Termin zgłoszenia i przesłania nagrania z prezentacją do finału wojewódzkiego do 14 maja 2021 roku.

  Wymagania nagranego materiału:

  • czas trwania do 5 minut;
  • (horyzontalnie);
  • format pliku wideo mP4, MOV;
  • przed wysłaniem sprawdzić jakość dźwięku;
  • wielkość pliku do 2 GB.

  Wierzymy, że dzięki takiej formie będzie można przeprowadzić konkurs i podtrzymać wieloletnią tradycję „Śląskiego Berania”.

  Organizatorzy proponują i zachęcają do podjęcia  w monologach takich tematów jak: ochrona środowiska, walka ze smogiem, walory przyrodnicze „mojej małej ojczyzny- Śląska”, dbałość o najbliższe otoczenie, tradycje, zwyczaje związane zależnością człowieka, jego życia z naturą, przyrodą, a także problemy współczesne, np. czas pandemii, nauka zdalna.

  Osobą odpowiedzialną za  organizację XXVII Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie” jest Jolanta Lamm- tel. 723045333.

  Wszelkie sprawy związane z przebiegiem konkursu należy kierować na adres:  Szkoła Podstawowa im. F. Myśliwca w Izbicku, ul 15 Grudnia 32, 47-180 Izbicko, tel.: 77/4617284; e-mail: sekretariat@spizbicko.pl

  Szczegóły oraz regulamin znajdują się w stronach internetowych SP Izbicko: www.spizbicko.pl  oraz Urzędu Gminy Izbicko: www.izbicko.pl 


  Galeria zdjęć:

  • XXVII Wojewódzki Konkurs Gawędziarski Śląskie Beranie  deklaracja dostępności | polityka prywatności

  Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021 Publiczne Przedszkole w Starych Siołkowicach Projekt i wykonanie WEBSONAL